Złoto koloidalne – Nano złoto

Wiedza o właściwościach złota znana była w Chinach od około 2500 p.n.e. W Europie, do celów leczniczych, zaczęto wykorzystywać ten szlachetny metal, dopiero od 1890 roku po przeprowadzeniu badań przez Roberta Kocha. Okazało się wówczas, że cyjanek złota hamuje rozwój bakterii gruźlicy. 24 karatowe złoto stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania: złoto zmniejsza powstawanie zmarszczek regeneruje już istniejące, a ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne. Złoto nano-koloidalne działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną. Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Złoto nano-koloidalne działa kojąco i antybakteryjnie. Uzyskuje się dzięki niemu wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery.

Złoto w lecznictwie: Już starożytni wierzyli w cudowną moc uzdrawiania złota i w jego terapeutyczne właściwości. Niektórzy z nich uważali nawet, że kruszec ten kryje w sobie tajemnicę długiego życia. Zwolennicy tej teorii, pili płynne roztwory złota trzy razy dziennie, lub rano na czczo, gdyż to miało przywrócić im młodość i wigor. Pliniusz był przekonany, że okłady ze złota leczyły wrzody, hemoroidy i grzybicę. Arabowie do dziś uważają, że złoto wzmacnia serce, zwalcza palpitacje i drżenie kończyn, a także pomaga w stanach melancholii. W niektórych przypadkach, złoto rzeczywiście jest skutecznym, współczesnym medykamentem. 

Współcześnie zaleca się stosowanie preparatów ze złotem w przypadku problemów reumatycznych. Działa również przeciwzapalnie. Nano-koloid złota wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy. Złoto koloidalne ma właściwości przeciwzapalne. Dlatego też świetnie nadaje się do tego, aby złagodzić ból i obrzęki u osób z zapaleniem stawów i zapaleniem kaletki. Może wspomóc również leczenie reumatyzmu, a także łagodzi bóle przy zapaleniach ścięgien. Dlatego właśnie złoto koloidalne stosowane jest w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. W takiej sytuacji najczęściej odpowiedni roztwór wstrzykuje się do stawów pacjenta. Naukowcy odkryli, iż pacjenci stosujący tę metodę odczuwają mniejsze bóle spowodowane chorobą. Złoto koloidalne w przeszłości było używane również przy leczeniu zaburzeń trawienia. Co ciekawe nie tylko poprawia ono trawienie, ale równocześnie może znacznie zmniejszyć napady głodu, dzięki czemu jest idealnym elementem wspomagającym odchudzanie. Zauważono także, iż korzystnie wpływa na krążenie.

Złoto koloidalne na poprawę nastroju

Naukowcy zauważyli, iż złoto koloidalne może być stosowane przy depresji. Jest bowiem katalizatorem hormonów podobnych do endorfin. Preparat ten warto używać przy przygnębieniu, depresji czy frustracji. Wystarczy dawka od 15 do 30 mg złota koloidalnego dziennie. Leczenie nowotworów. Niedawno zakończono pierwszą fazę badań dotyczących stosowania koloidalnego złota w leczeniu pacjentów z zaawansowanymi nowotworami litymi. Podczas badania pacjenci otrzymywali dożylnie koloidalne złoto. Niektórzy pacjenci otrzymywali regularne leczenie przez trzy tygodnie, podczas gdy inni otrzymywali stale rosnące dawki w ciągu trzech tygodni. Badanie wykazało, że koloidalne złoto może pomóc ustabilizować wzrost guza u niektórych pacjentów lub uniemożliwić pojawienie się nowych nowotworów. Nano-koloidalne złoto jest niezwykle skuteczne w przypadku rozległych oparzeń. Występujące na rynku “złoto do injekcji” wykazuje jednak szereg niekorzystnych efektów ubocznych wynikających z zanieczyszczeń powierzchniowych nano-cząsteczek. Tych efektów nie daje jednak złoto Vitacolloids, gdyż wytwarzane jest na drodze fizycznej jest ono wolne od zanieczyszczeń ! KIERUNKI ZASTOSOWANIA: Zaburzenia pracy mózgu jak na przykład zapomnienie. Bezsenność i brak zdolności relaksu. Dysfunkcje gruczołu mlekowego. Nocne poty. Napady gorąca (również spowodowane hormonami). Otyłość. Zaburzenia układu trawiennego. Uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Zapalenie stawów i inne stany zapalne.

Depresja, zarówno przewlekła jak i sezonowa. Nadciśnienie tętnicze. Arytmia serca. Obniżenie libido
Nowotwór

Nano-złoto koloidalne można zewnętrznie stosować w celu: przeciwdziałania i zmniejszenia już istniejących zmarszczek, do nawilżenia skóry i zmniejszenia różnego rodzaju podrażnień, w przypadku przebarwień skórnych, w celu oczyszczenia organizmu drogą skórną, do rekonstrukcji tkanki skórnej, w przypadku ropni, liszajów, w przypadku przewlekłych wyprysków, trądziku, w zapaleniu stawów, narządów płciowych, oczu.