Zdrowe zioła

Zioła, sklep zielarski
24 listopada 2015 0 Komentarzy

W naszym sklepie znajdziecie państwo całkiem spory wybór produktów firmy “Dary Natury

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Firma położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, położonej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się dużą lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

dary

Tereny leśne położone wokół zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskują surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu ich działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające ich środowisko. O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych przez nich surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.
Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkują ich wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystują również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą ich produkty.

Surowce używane w ich produkcji pochodzą z terenu Nadleśnictwa Rudka i obszarów certyfikowanych oraz z gospodarstw ekologicznych. Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładają do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

Zbiorem ziół na ich potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła starają się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w tamtym regionie potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.

Zostaw komentarz