Candida Support

Candida Support stanowi unikalną formułę, opracowaną dla wsparcia pracy układu jelitowego, składającą się z tradycyjnych składników botanicznych oraz kwasu kaprylowego i biotyny. Biotyna pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych.

Składniki i działanie

kwas kaprylowy, naowocnia orzecha szarego (Juglans Cinerera Pericarpium) proszek, kora tabedui (Tabebuia impetiginosa) proszek; olejek z ziela oregano (Origanum vulgare) forma sproszkowana; sproszkowana cebula czosnku (Allium sativum) proszek; liść oliwki europejskiej (Olea europea) proszek, łodyga czepoty puszystej (koci pazur) (Uncaria tomentosa) proszek, ziele bylicy piołun (Artemisia absinthium) proszek, materiał kapsułki: celuloza

Kwas kaprylowy sprawdzi się też u osób cierpiących na grzybicę, gdy organizm nieustająco domaga się cukru, który jest pożywką dla rozrastającego się grzyba w organizmie. Ponadto pomaga on w walce z Candida Albicans – grzybem, który naturalnie występuje w organizmie, ale jego rozrost jest niesamowicie szkodliwy i prowadzi do wycieńczenia ciała. Kwas kaprylowy najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu: grzybicy pochwy – zwłaszcza tej nawracającej, pleśniawek jamy ustnej u małych dzieci, grzybicy przewodu pokarmowego, grzybicy skóry, stóp i paznokci.

Orzech szary Juglon jest dobrym środkiem antyseptycznym, zabijającym bakterie. Orzech ten już od starożytności cieszył się powodzeniem zarówno jako roślina kulinarna oraz medyczna. Ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej, jest to spowodowane tym iż orzech produkuje naturalne herbicydy, które nie pozwalają na wzrost żadnych roślin (nawet własnych siewek) u swojego podnóża. To dzięki nim skutecznie walczy z grzybami, bakteriami, pasożytami i drożdżami w układzie pokarmowym.

Tabebuia impetiginosa inaczej Lapacho leczy cukrzycę, znalazło zastosowanie także jako lek na zapalenie stawów, wrzody żołądka czy chorobę Parkinsona. Zwolennicy lapacho twierdzą również, że łagodzi infekcje, zmniejsza stany zapalne, wspomaga trawienie, wzmacnia system odpornościowy, wypłukuje toksyny z organizmu, a także chroni przed chorobami układu krążenia i nadciśnieniem tętniczym. Niektórzy stosują przegotowaną korę zewnętrznie (jako okład) w leczeniu stanów zapalnych, zakażeń grzybiczych, wyprysków i ran.

Origanum vulgare to inaczej Oregano/wyciąg z oregano – pomaga walczyć z grzybami Candida albicans. Dzięki zawartości związków fenolowych olejek z oregano potrafi zwalczyć niebezpieczne bakterie typu E. Coli i Salmonelli. Wiele osób ucieszy się z faktu, iż olejek ten korzystnie wpływa na proces zwalczania gronkowca złocistego. Wspiera leczenie infekcji i przeziębienia. Zmniejsza ryzyko rozwoju pasożytów. Olejek z oregano ma właściwości stymulujące prawidłową pracę układu trawiennego. Jego składniki usprawniają przepływ żółci, dzięki czemu usprawnia się proces trawienia.

Sproszkowana cebula czosnku – stosowany był do wieków do pozbycia się robaków i tasiemców z przewodu pokarmowego, był jednym z głównych sposobów ochrony przed epidemią i walki z nią, jest również stosowany w przypadku ukąszeń przez owady, w chorobach płuc i górnych dróg oddechowych, zakażeń przewodu pokarmowego i skóry. Jest również skuteczny w leczeniu kanałów korzeniowych zębów i w zapaleniu ozębnej.

Główne zastosowania oliwki europejskiej: zwalczanie drobnoustrojów, obniżanie gorączki, wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, antyoksydant, infekcje wirusowe (np. przeziębienia i grypa), infekcje bakteryjne, infekcje grzybicze (np. Candida albicans), infekcje pasożytnicze, nadciśnienie, choroba wieńcowa, arytmia serca, ochrona przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki

Koci pazur – Liczne badania potwierdzają, że koci pazur wspiera układ pokarmowy będący według wielu znawców tematu ostoją układu immunologicznego. Nie tylko działa delikatnie przeczyszczająco, ale łagodząco, osłaniająco i detoksykująco. Będzie odpowiednim wsparciem leczenia dolnych odcinków przewodu pokarmowego w przypadku osób zmagających się z hemoroidami, ale przyniesie także ulgę w owrzodzeniu, chorobie Crohna, zespole jelita drażliwego. Jego działanie antywirusowe, przeciwzapalne, antyrakowe i antyoksydacyjne jest od wieków dobrze znane. Vilcacora podawana jest w leczeniu chorych niekwalifikujących się do leczenia radykalnego, jak również w infekcjach wirusami herpes i retrowirusami.

Ziele bylicy piołun – Piołun posiada szereg właściwości leczniczych wśród których najczęściej j wymienia się jego bardzo duża rolę w walce z pasożytami układu pokarmowego. Można nim też zwalczać choroby skórne oraz regulować przemianę materii całego organizmu. Niezastąpiony w przypadku utraty apetytu, problemów trawiennych, nieprawidłowego działania wątroby i woreczka żółciowego, problemach z menstruacją. Używa się go w okładach, w leczeniu źle gojących się ran, wrzodów, pęcherzy i ugryzień owadów.