Srebro koloidalne

Dlaczego srebro koloidalne do picia zniknęło ze sklepów i aptek ? Srebro koloidalne jako suplement diety był to produkt niewygodny dla olbrzymich koncernów farmaceutycznych, które traciły pieniądze na tym, że ludzie pili srebro , a nie kupowali chemiczne antybiotyki, na których badania przecież wydają ogromne pieniądze. Srebro koloidalne (Argentum colloidale), znane także jako kolargol lub srebro koloidowe, to surowiec farmaceutyczny do produkcji leków recepturowych. Srebro koloidalne posiada właściwości bakerio- grzybo- i wirusobójcze, dlatego w XIX i na początku XX wieku, czyli w czasach, kiedy nie było jeszcze antybiotyków, było ono wykorzystywane w leczeniu licznych schorzeń, których przyczynami były chorobotwórcze drobnoustroje. Wśród produktów srebra koloidalnego są takie które zasługują na uwagę ale są i takie, których trzeba się wystrzegać, gdyż nie każde z nich można bezkarnie pić ! Po pierwsze nie poleca się picia sreber, które są żółte, lub zmieniają swój kolor podczas kontaktu ze światłem – są to srebra jonowe, które nie są bezpieczne I Niejonowe nano srebro koloidalne, które używa się do celów leczniczych nie powoduje skutków ubocznych w postaci drożdżyc, aft, bólów brzucha , wymiotów itd. ! Srebra jonowe mają to do siebie, że reagują z kwasem żołądkowym i wskutek tej reakcji powstaje chlorek srebra, który pod wpływem sił Van der Walsa tworzy bardzo duże skupiska cząstek. Cząstki te mogą gromadzić się pod skórą . Pod wpływem światła chlorek srebra rozkłada się i wydziela metaliczne srebro , które ma strukturę sporych i niejednorodnych cząstek i w ten sposób może powstać choroba srebrzyca ! Z wiadomych względów w żadnym sklepie nie dowiesz się tego, że srebro koloidalne można pić bo ten kto o tym oficjalnie mówi może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

W jaki sposób używa się srebra koloidalnego?

Wszystko zależy od stężenia. Jeśli kupisz srebro koloidalne 25 ppm, będziesz mógł skorzystać z jego właściwości już przy małych dawkach. Zalecana dawka srebra dla osoby ważącej 70 kilogramów to około 325 mcg. więc dawkowanie dzienne – do 15 ml., nie 15 ale do 15ml. Srebro koloidalne wydaje się być silnym, naturalnym antybiotykiem i środkiem zapobiegawczym przed wszelkimi infekcjami. Działając jak katalizator, blokuje enzym, który jednokomórkowe bakterie, wirusy i grzyby używają do metabolizmu tlenowego. Niszczy je bez szkód dla enzymów które wykorzystują ludzie i nie wpływa na chemię ciała. Podczas badań nad regeneracją kończyn, rdzenia kręgowego i narządów wewnętrznych w latach 1970, lekarz Robert Becker, autor książki “The Body Electric”, odkrył, że jony srebra wspomagają wzrost kości i zabijają szkodliwe bakterie. W artykule “Our Mightiest Germ Fighter” wydanego w marcu 1978 przez Science Digest, powiedział: “Dzięki wynikom badań, srebro stanie się cudem nowoczesnej medycyny. Antybiotyk zabija być może pół tuzina różnych organizmów chorobotwórczych, natomiast srebro zabija ich 650 i zapobiega rozwojowi odpornych szczepów. Ponadto srebro jest praktycznie nietoksyczne.” Brigham-Young Clinical Study – Badanie przeprowadzone w Department of Microbiology/Molecular Biology of Brigham-Young University opublikowane w czasopiśmie Current Science, Vol. 91, No. 7, October 10, 2006, stwierdzono że antybiotyki, które wcześniej nie były w stanie zabić odpornych na leki szczepów patogenów (MDR). takich jak Gronkowiec złocisty oporny na metycylinę (MRSA). mogą odzyskać pełną skutecznością przeciwko patogenom, gdy stosowane są razem z cieczą która zawiera drobinki srebra, bardzo podobną do srebra koloidalnego. Taiwanese Clinical Study – Badanie kliniczne udowadniające że srebro koloidalne zabija oporne na metycylinę szczepy gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus MRSA) – Inne badanie, przeprowadzone na Tajwanie, również wykazały że srebro koloidalne zabija zarówno oporne na metycylinę szczepy gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus MRSA) jak i pałeczkę ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa), kolejną śmiertelnie groźna i bardzo odporną bakterie. Obecność srebra koloidalnego w pobliżu wirusów, grzybów, bakterii lub innego jednokomórkowego patogenu wyłącza jego enzym odpowiedzialny za metabolizm tlenu. W ciągu kilku minut patogen dusi się i umiera, następnie jest usuwany z organizmu przez system odpornościowy.

W przeciwieństwie do antybiotyków farmaceutycznych, które niszczą enzymy wirusów tak samo jak enzymy komórek naszego organizmu, srebro koloidalne pozostawia “nasze” enzymy nienaruszone, ponieważ mają zupełnie inną budowę niż enzymy pierwotnego życia jednokomórkowego. W ten sposób srebro koloidalne jest całkowicie bezpieczne dla ludzi, gadów, roślin i wszystkich wielokomórkowych organizmów. Stwierdzono że koloidalne srebro zabija 650 mikroorganizmów, z których wiele jest związane z chorobami człowieka. To nie jest jednoznaczne z tym ze srebro “wyleczy” choroby “spowodowane” tymi drobnoustrojami. Srebro koloidalne zabija tylko te mikroorganizmy, z którymi było w kontakcie przez wystarczająco długi okres czasu. Ludzki organizm to skomplikowany system, który może uniemożliwić dojście do wystarczająco wysokiego stężenia srebra koloidalnego w “zakażonej strefie”.Poniżej znajduje się częściowa lista najpopularniejszych chorób, na które srebro koloidalne powinno skutecznie działać: trądzik, AIDS (8), alergie, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie stawów, grzybica, zapalenie pęcherza moczowego, pasożyty krwi, zakażenie krwi, czyraki, oparzenia, rak (2, 4, 7), Candida, cholera, zapalenie jelita grubego, zapalenie spojówek, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie skóry, cukrzyca (1), czerwonki, egzema, zapalenie błony śluzowej żołądka, rzeżączka, katar sienny, liszajec, niestrawność, zapalenie rogówki, trąd, białaczka, toczeń, zapalenia naczyń chłonnych, borelioza, malaria, zapalenie opon mózgowych, infekcje pasożytnicze: wirusowe, bakteryjne zapalenie płuc i grzybicze, zapalenie opłucnej, prostaty, świąd odbytu, łuszczyca, nieżyt nosa, reumatyzm, grzybice, szkarlatynę, łojotok, posocznica, półpasiec, raka skóry, gronkowce i paciorkowce, grypę żołądkową, kiłę, gruźlice, zapalenie migdałków, przewlekłe pęcherzykowe zapalenie rogówki, brodawki, drożdże, wrzody żołądka, wirusy zwierzęce i inne zastosowania weterynaryjne, grzybicze i wirusowe choroby roślin. Dla zainteresowanych wnikliwą i naukową analizą składu koloidów polecamy artykuł Doktorów Francis S. Key i George Maass „Determiring The Properties of Colioidal Silver

Srebro niejonowe , które jest najlepsze: Nano Srebro koloidalne 25 ppm – firma Vitacolloids. Jest to srebro, które otrzymało największe notowania , z racji tego, iż: jest niejonowe, wolne od chemicznych zanieczyszczeń, posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną. Sprawdzić to można zwykłą metodą organoleptyczną . Kiedy się weźmie na język kilka kropel od razu czuć jest intensywny metaliczny, podchodzący pod gorzkawy posmak. Świadczy to o tym, że nanocząsteczki w postaci płatków ( płytek) całą powierzchnią przylegają do kubków smakowych powodując intensywne , nie porównywalne z innymi srebrami doznania smakowe. Plaska nanocząsteczka w tym srebrze jest opatentowana ! Metodę jej pozyskiwania opracował fizyk – Maciej Pike Bieguński ! Nieoficjalna informacja firmy Vitacolloids- cytat: “Kupiłem koloidy i chciałem się ich napić ale na etykiecie nie ma informacji o stosowaniu wewnętrznym — co robić ? Od kilku lat przepisy prawne zabraniają rejestracji produktów, które zawierają srebro/złoto/miedź/platyną jako środki spożywcze. Można zapytać dlaczego tak się dzieje, skoro produkty te pomagają wielu ludziom. W naszej opinii odpowiedź jest bardzo prosta. To produkty, które są niewygodne dla koncernów farmaceutycznych, które próbują blokować co lepsze produkty, które stanowią konkurencję do ich chemicznych odpowiedników. W związku z tym, żeby nie łamać przepisów prawnych koloidy sprzedawane są jako tomki. Na szczęście nikt nie może zabronić Tobie używać koloidów tak jak tego chcesz. Praktycznie 90 % osób, które szukają na rynku koloidów srebra i złota używają je wewnętrznie. My sami również używamy wewnętrznie pomimo tego, że są to toniki. Produkty produkowane są z zachowaniem maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. W środku nie ma, żadnych dodatków, żadnych podejrzanych substancji. Czysta zdejonizowana woda i odpowiednie nano cząsteczki złota, srebra, miedzi lub platyny (w zależności od wybranego produktu). Nie możemy nikomu kazać pić tych koloidów i tego nie robimy. Informujemy jedynie., że sami używamy ich w takich proporcjach: Srebro: 3 x dziennie po 5 ml (profilaktycznie. W sytuacjach kiedy wymagane jest szybsze działanie można te dawki zwiększać dwu lub trzykrotnie. Złoto -2 x dziennie po 5 ml. Pamiętaj! Koncernom zależy na tym, żebyś kupował tylko chemiczne lekarstwa z apteki i dążą do wyeliminowania naturalnych, sposobów leczenia. W tej chwili nawet przy opisie miodu nie można napisać, że pomoże w leczeniu gardła czy przeziębieniu (bo w myśl przepisów nie jest to lekarstwo).” koniec cytatu.