Miód Wielokwiatowy 1100g zbiór 2022 Pasieka mgr T. Rombel

Miody z Mazowsza!

Ogólnowzmacniający. Miody wielokwiatowe najczęściej poleca się w przypadku alergii pyłkowych- żucie plastra z miodem wielokwiatowym pozwala chorym na uodpornienie się na poszczególne pyłki-alergeny.

Pokaż więcej
Kurier DHL

59.00

Na stanie

Natychmiastowa wysyłka

Miody z Mazowsza!

Miód Wielokwiatowy 1100g

SMAK : łagodny, słodki,lekko kwaskowaty

Miód wielokwiatowy – zbierany jest z różnych roślin uprawnych, kwiatów i ziół. Kolor od jasno- do ciemnobrązowego. Zapach zależy od zebranego nektaru. Stosowany przeciw anemii i przeciwalergiczny. Miody wielokwiatowe to duża grupa miodów których smak, barwa i walory zdrowotne uzależnione są od gatunków roślin oblatywanych przez pszczoły, zróżnicowania rejonów stacjonowana pasiek czy terminów pozyskiwania. Można tu wymienić miody wielokwiatowe wiosenne o jasnych barwach i delikatnych smakach, Miody wielokwiatowe najczęściej poleca się w przypadku alergii pyłkowych- żucie plastra z miodem wielokwiatowym pozwala chorym na uodpornienie się na poszczególne pyłki-alergeny.

Miód wielokwiatowy może mieć różną barwę, od jasnokremowej do herbacianej.
Po skrystalizowaniu ma zabarwienie od jasnożółtego lub jasnoszarego do jasnobrązowego.
Zapach miodu wielokwiatowego jest raczej silny, podobny do zapachu wosku pszczelego.W smaku jest bardzo zróżnicowany, zależnie od składu nektaru,  słodki, łagodny do ostrego z posmakiem gorzkawym.

Miód z wiosennych roślin w stanie płynnym jest jasny, ma przyjemny delikatny zapach kwiatowy i łagodny smak.Natomiast miód pochodzący z nektaru kwiatów letnich jest znacznie ciemniejszy oraz odznacza się zdecydowanym smakiem i zapachem. Miód wielokwiatowy pod względem składu chemicznego cechuje duża różnorodność.
Szczególnie dużą zawartością cukrów prostych odznacza się miód wielokwiatowy
z kwiatów wiosennych.

Sposoby spożycia oraz dawkowanie :

zalecane jest spożywanie 1 do 2 łyżek stołowych 2-3 razy dziennie,

najlepiej przyswajalnym sposobem spożycia jest rozpuszczenie miodu w 1/2 szklanki letniej przegotowanej wody

Krystalizacja jest procesem, który zachodzi w każdym naturalnym miodzie. Miód gęstnieje, lecz jego skład nie ulega zmianie. Czas trwania tego procesu zależy od gatunku miodu, od którego to, zależy również czy miód krystalizuje się w grube czy drobne kryształy.

 

O Pasiece

Rodzinne gospodarstwo Prosto z Krzaka prowadzone jest od 1986 roku. Mgr inż. ogrodnictwa, absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie  – Tomasz Rombel, początkowo postanowił zająć się produkcją owoców miękkich – malin, porzeczek, borówek, truskawek i wiśni. Przez wiele lat ze swoją żoną Beatą powiększał gospodarstwo. Synowie – Maciej z Michałem zaczęli przetwarzać owoce wyhodowane przez rodziców, a Ci odkryli swe kolejne zamiłowanie – miłość do pszczół. Bracia już wiedzą, że będą kontynuować pasje rodziców. Michał jest na ostatnim roku ogrodnictwa na SGGW, a Maciej pomaga w pracach pasiecznych i sadowniczych. Ukończone kursy pszczelarskie i miłość do tego co się robi, pozwolą młodym ambitnym braciom kontynuować pasje rodziców, uczestniczyć w wędrówkach roi po Polsce, np. na południe po miody gryczane, a na północ po akacjowe i wytwarzać przepyszne, zdrowe przetwory owocowe na podstawie rodzinnych receptur.

Waga 1.8 kg
Wymiary 13 × 13 × 20 cm
Pasieka

Żyj Zdrowo mgr T. Rombal

Rok zbioru

2022

Region

Mazowsze

Waga netto

1100g