Miód Leśny 1100g zbiór 2022 Pasieka mgr T. Rombal

Jest on zaliczany do grona miodów nektarowo-spadziowych, zatem jego działanie na organizm jest szczególnie wszechstronne.

Pokaż więcej
Kurier DHL

59.00

Na stanie

Natychmiastowa wysyłka

Miód z Mazowsza

Miód Leśny 1100g

Miód leśny – czym jest, co go wyróżnia?

Jak sama nazwa wskazuje, miód leśny to produkt wytwarzany z roślin dziko rosnących na leśnych terenach. Jest on zaliczany do grona miodów nektarowo-spadziowych, zatem jego działanie na organizm jest szczególnie wszechstronne. Miód leśny powstaje z nektaru różnych roślin miododajnych, takich jak na przykład jeżyna, malina, borówka, lipa, rumianek i dzika róża oraz ze spadzi liściastej lub iglastej. Kolor miodu leśnego zależy od tego, kiedy i z jakich ziół i kwiatów pszczoły zebrały nektar. W postaci płynnej może być on jasno- lub ciemnobursztynowy, natomiast z czasem miód leśny blednie. Po krystalizacji staje się lekko złotawy, bywa też być szarożółty. Dzięki swojemu specyficznemu składowi miód leśny najczęściej pachnie dość intensywnie, a jego woń przywodzi na myśl leśne polany. Ten rodzaj miodu ma także słodki, nieco żywiczny smak, da się w nim też wyczuć wonne zioła.

Krystalizacja jest procesem, który zachodzi w każdym naturalnym miodzie. Miód gęstnieje, lecz jego skład nie ulega zmianie. Czas trwania tego procesu zależy od gatunku miodu, od którego to, zależy również czy miód krystalizuje się w grube czy drobne kryształy.

O Pasiece

Rodzinne gospodarstwo Prosto z Krzaka prowadzone jest od 1986 roku. Mgr inż. ogrodnictwa, absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie  – Tomasz Rombel, początkowo postanowił zająć się produkcją owoców miękkich – malin, porzeczek, borówek, truskawek i wiśni. Przez wiele lat ze swoją żoną Beatą powiększał gospodarstwo. Synowie – Maciej z Michałem zaczęli przetwarzać owoce wyhodowane przez rodziców, a Ci odkryli swe kolejne zamiłowanie – miłość do pszczół. Bracia już wiedzą, że będą kontynuować pasje rodziców. Michał jest na ostatnim roku ogrodnictwa na SGGW, a Maciej pomaga w pracach pasiecznych i sadowniczych. Ukończone kursy pszczelarskie i miłość do tego co się robi, pozwolą młodym ambitnym braciom kontynuować pasje rodziców, uczestniczyć w wędrówkach roi po Polsce, np. na południe po miody gryczane, a na północ po akacjowe i wytwarzać przepyszne, zdrowe przetwory owocowe na podstawie rodzinnych receptur.

Waga 1.8 kg
Wymiary 13 × 13 × 20 cm
Pasieka

Żyj Zdrowo mgr T. Rombal

Rok zbioru

2022

Region

Mazowsze

Waga netto

1100g