DMSO

DMSO – Dimetylosulfotlenek (CH3)2SO2 – organiczny związek chemiczny z grupy sulfotlenków.Jest on wytwarzany podczas normalnego rozkładu roślin, a zatem w niskich stężeniach występuje w wielu produktach żywnościowych. Jest przeciwutleniaczem, poprzez tlen jest przekształcany w MSM. W przeciwieństwie do MSM, który jest sprzedawany w postaci proszku lub drobnych kryształów, DMSO jest klarownym płynem, który jest całkowicie mieszalny z wodą.DMSO zostało opisane jako przezroczysta bezbarwna, bardzo higroskopijna ciecz, praktycznie bez zapachu i lekkim zapachu czosnku, o lekko gorzkim smaku ze słodkim posmakiem.

WYPRZEDANE

DMSO jest bardzo szybko wchłaniane przez organizm. Redukuje ból w zapaleniu stawów, urazach mięśni. Przy stosowaniu doustnym lub aplikacji skórnej DMSO przenika przez wszystkie tkanki miękkie, oraz kości. DMSO jest skuteczne przy leczeniu nowotworów i raka kości, oraz infekcjach kości szczęki. Jod łatwo rozpuszcza się w DMSO, można więc niewielką ilość jodu lub płynu Lugola rozpuścić w DMSO i nakładać taki roztwór na zaatakowane dziąsła. DMSO należy rozcieńczyć tak by nie podrażniało chorych miejsc. Dimetylosulfotlenek wraz z jodem jest skuteczny w przypadku problemów grzybiczych paznokci, skóry lub skóry głowy, np. objawiających się utratą włosów.

DMSO posiada wiele wspaniałych funkcji. DMSO może hamować rozwój Helicobacter pylori oraz pomaga leczyć wrzody trawienne w stosunkowo małych dawkach. DMSO jest często stosowany jako nośnik w konwencjonalnej chemioterapii lub w terapiach przeciwwirusowych ze względu na jego zdolność do łatwego wnikania do komórek dotkniętych chorobą. W przypadku raka dimetylosulfotlenek ogniskuje się na komórkach rakowych i może mieć zastosowanie przy przenoszeniu substancji czynnych. Istnieją również doniesienia o efekcie przeciwnowotworowym samego DMSO. Jest on niezwykle pomocny w zdiagnozowanych nowotworach, takich jak rak sutka, płuc i prostaty, białaczki i chłoniaków. Stosunkowo słabe (2 %) roztwory DMSO eliminowały komórki białaczkowe i z dodatkiem odpowiednich środków, indukowały tak, że różne komórki nowotworowe stawały się normalnymi komórkami. DMSO przyczynia się do śmierci komórek nowotworowych naturalnie (apoptoza), wykazano również, że chroni przed uszkodzeniami z racji promieniowania, zwłaszcza w odniesieniu do leczenia nowotworów.

Czyste DMSO nie jest toksyczne i jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu, niemniej należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa przy stosowaniu tej substancji. Przy stosowaniu DMSO poprzez skórę, należy zadbać o to by skóra była czysta i wolna od niepożądanych substancji chemicznych, takich jak płyny, dezodoranty, olejki lub filtry przeciwsłoneczne. Dimetylosulfotlenek można nakładać na zapalenie, sztywność lub ból mięśni i stawów, lub na chore narządy lub może być wykorzystywane do przenoszenia leków lub środków odżywczych przez skórę do organizmu. Nie przenosi drobnoustrojów, dużych cząsteczek lub substancji chemicznych do ciała, które zwykle nie mogą przenikać przez skórę, ono tylko zwiększa szybkość absorpcji tych, które są w stanie przeniknąć jako takie, ale na o wiele niższym poziomie.

Bezpieczne stosowanie

W celu uniknięcia podrażnień skóry stosuje się jedynie DMSO w postaci rozcieńczonej do 70 % lub mniej(1 miarka na 3 miarki wody/napoju) ! Niektóre produkty na rynku są już rozcieńczone. Do wspólnego użytku można zrobić roztwór do stosowania, np. w innej butelce, przez rozcieńczenie wysokoprocentowego DMSO. Aby było to około 70 % mieszamy 2 części 100 % DMSO z 1 częścią wody, a dla słabszego roztworu ( 50 %) zmieszać równe części DMSO i wody ! Jeśli również dodajesz inne rozpuszczone środki, takie jak olej magnezowy, gliceryna, MSM i Lugola, to możesz liczyć to jako część wody. To jest w porządku, aby zmieszać dimetylosulfotlenek z niezakwaszonym chlorynem sodu / MMS, ale zakwaszony MMS stanie się prawdopodobnie nieaktywny przez utlenianie DMSO do MSM. DMSO nie jest zwykle używany na popękaną lub otwartą skórę, ale jest stosowany na świeże cięcia i inne świeże rany i znacznie przyspiesza gojenie, nie powodując bólu lub innych dolegliwości.

W zależności od stopnia bólu lub zapalenia DMSO może być stosowane kilka razy w ciągu dnia na obszar bólu, ale potrzeba wielu zastosowań może zmniejszać się przez następne dni. Efekt może być odczuwalny w ciągu kilku minut. Także obrzęki kostek, jak np. przy zwichnięciu szybko znikają, jeśli są pokrywane DMSO. Przyjęcie doustne jest inną główną formą stosowania DMSO. Co do jego bezpieczeństwa : dr Stanley Jacob którzy był pionierem medycznego wykorzystania dimetylosulfotlenku brał uncję (prawie 30 ml) tego doustnie codziennie przez ponad 40 lat. Jedynym efektem ubocznym wydaje się być, że nie był chory od lat. Inni brali nawet większe dawki przez kilka tygodni lub miesięcy. DMSO nie powinno być stosowane doodbytniczo.

DMSO jest skuteczny w ataku serca i dusznicy bolesnej(angina); szybkie użycie go w ataku serca zapobiega uszkodzeniu mięśnia sercowego, ale raczej wysokie dawki powinny być używane. Dr Morton Walker zasugerował 2 gramy na kilogram masy ciała w leczeniu zawałów serca. Zawsze najlepiej zacząć od małych dawek, np. pół łyżeczki na drinka i stopniowo zwiększać maksymalnie do zamierzonej dawki lub do czasu gdy zajdą pewne niewyjaśnione reakcje. Ogólnie skuteczne metody lecznicze mają tendencję do wywoływania jakiejś reakcji, czy to skutków mikrobiologicznej śmierci, czy wykwity skórne lub efekty żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka. W takim przypadku tymczasowo przerwać, a gdy reakcja zmaleje stopniowo ponownie podnieść.

Nie poleca się stosować DMSO podczas ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie ma wystarczających danych potwierdzających bezpieczeństwo DMSO w tych sytuacjach, – nie powinno się stosować lub powinno się bardzo ostrożnie stosować DMSO w chorobach wątroby i nerek. Odpowiednia dzienna maksymalna dawka dla przewlekle chorych może wynosić od 20 do 30 ml w podzielonych dawkach, dobrze brać w napoju razem z określonymi suplementami, aby zwiększyć ich wchłanianie. Dimetylosulfotlenek jest substancją o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych, której korzystny wpływ na organizm ludzki jest związany z: -zmniejszaniem obrzęku i procesów zapalnych związanych z uszkodzeniem urazowym lub chorobowym tkanek; -poprawą zaopatrzenia w krew w miejscu zastosowania; -obserwowanym działaniem bezpośrednio stymulującym gojenie się ran; -działaniem przeciwbólowym wynikającym z blokowania włókien czuciowych nerwów przewodzących ból

Właściwości

to wszechstronny mikrobiocyd skuteczny wobec bakterii, grzybów i wirusów, mykoplazmy;· poprawia działanie układu odpornościowego i zmniejsza alergie;· jest środkiem silnie przeciwzapalnym o dobrych właściwościach przeciwutleniających;· blokuje ból, stosowany na dotknięte bólem mięśnie lub stawy;· poprawia krążenie krwi poprzez hamowanie tworzenia się skrzepów krwi i nadkrzepliwości;· doskonale rozpuszcza nowo utworzone zakrzepy;· rozszerza naczynia krwionośne i poprawia pracę serca;· skutecznie przenosi cząsteczki przez błonę komórkową i przechodzi przez barierę krew -mózg;· wzmacnia tkankę łączną, zmiękcza kolagen i stymuluje gojenie się ran;· jest silnym lekiem moczopędnym i bardzo skutecznym w przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego.Lista chorób, które korzystnie reagowały na jego stosowanie, w tym takie, które nie reagują na inne środki: uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego; zespół Downa; schizofrenii; stwardnienie zanikowe boczne; jest w stanie rozpuścić skrzepy krwi i zapobiec uszkodzeniom po udarze; poprawia stan przy chorobach skóry, takich jak łuszczyca, twardzina skóry i inne choroby autoimmunologiczne; zapalenie stawów; wrzody; zapalenie pęcherza i inne stany zapalne; przy cukrzycy może poprawić kontrolę insuliny i krążenie krwi; problemy ze wzrokiem w tym zwyrodnienie plamki żółtej, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, jaskra i zaćma, czasami po prostu przez stosowanie doustne, ale czasami także z dodatkiem środków zaradczych w postaci kropli do oczu.